Implatatsioon on kõige kaasaaegsem ja mugavam meetod asendada puuduvaid hambaid.
Implantatsioon
Implantaat on parim viis asendada puuduvaid hambaid.
Implantaadid toimivad tehisjuurtena ja on kõige esteetilisem, loomulikum ja pikaealisem võimalus asendada puuduvaid hambaid. Need on turvalised, kõrvalhambaid ja luud säästvad ning nende abil on võimalik fikseerida vajadusel ka erinevaid proteese.
Implantaadi paigaldamine on valutu, sest eelnevalt tehakse tuimestav süst.
Implantaadi e. tehisjuure paigaldamine lõualuusse on kirurgiline protseduur ja seepärast eelneb implantaadi paigaldamisele rida eelnevaid uuringuid: haiguslugu, suuõõne uuring, röntgenülesvõte, diagnostilised mudelid jms. Teiega võivad tegeleda ravi erinevatel etappidel erinevad spetsialistid.
Implantaat on väike titaanist kruvi, mis asendab hamba loomulikku juurt. Kruvi asetatakse lõualuusse, kuhu see aja möödudes (3-6 kuud) täielikult fikseerub ja millele kinnitatakse tehishambad (kroon, sild jne). Mõnedel puhkudel võib neid ka kohe koormata – pannes neile peale tehishambad.
Implantaadi eelised tavaliste proteeside ees
Implantaadi eelis tavalise sildproteesi ees on see, et inimese enda terved hambad jäävad puutumata, neid ei tule lihvida. Samuti ei ole sildproteeside puhul võimalik saavutada nii täiuslikku loomulikkust. Neid tuleb ajapikku kohendada ja uuendada.
Implantaat aitab ära hoida hamba eemaldamise järgset lõualuu resorptsiooni ehk “sulamist”. Tavaliste proteesidega ei ole luukadu võimalik tihti peatada. Toidu mälumisel võivad proteesid liikuda ja mälumisfunktsiooni ei ole võimalik maksimaalselt parandada. Implantaadid taastavad mälumisjõu ning ennetavad oma hammaste äravajumist.
Veendu, et sulle pakutakse kvaliteetseid implantaate tunnustatud tootjatelt!
Kui tehakse ettepanek paigaldada implantaate turuhinnast oluliselt odavamalt, on põhjust muret tunda.
Meie kliinik kasutab Saksa tootja Dentsply Friadent implantaate (www.dentsplysirona.com), kes omab väga suurt ja pikaajalist kogemust implantoloogia alal. Kõik antud tootja implantatsioonisüsteemid (Xive, Frialit-2, Ankylos) on läbinud nõuetekohased kliinilised katsetused ning on dokumenteeritud .